Ten quiz ofpowie ci na pytanie czy jesteś lesbijką czy raczej hetero jeśli chcesz to wiedzieć, odpowiedz na pytania które są w tym quizie.

Katalog Mariola WolaninLekcja wychowawcza, KonspektyCzy jestem tolerancyjny? - Konspekt lekcji wychowawczej w kl. VI Czy jestem tolerancyjny? - konspekt lekcji wychowawczej w klasie VI Cele operacyjne: 1. Ogólne: - wskazywanie społecznie wartościowych postaw i zachowań, - rozwijanie wrażliwości na problemy tolerancji, - zapoznanie z ideą i sensem tolerancji. 2. Szczegółowe: Uczeń potrafi: - rozróżnić postawę tolerancyjną i nietolerancyjną, - poprawnie wyrażać się na forum grupy, - aktywnie pracować w grupie, - korzystać ze słownika języka polskiego. Metody dydaktyczne: - gwiazda skojarzeń - rozmowa - pogadanka Formy: -praca w grupach -praca indywidualna Środki dydaktyczne: - słowniki - test - kartki papieru z wykreślanką Przebieg zajęć: 1. Powitanie, sprawdzenie listy obecności. do tematu - nauczyciel pyta, co to jest wartość w życiu człowieka, jakie ma dla niego znaczenie, jakie pozytywne wartości możemy wyróżnić w życiu. Nawiązanie do sylwetki Jana Pawła II: jakie wartości przekazywał nam Papież? 3. Realizacja tematu: nauczyciel prowokuje sytuację - wskazując jednego ucznia mówi, że nie lubi go dzisiaj, ponieważ niewłaściwie się ubrał. Nauczyciel obserwuje reakcję uczniów, a potem pyta: Czy moje zachowanie było właściwe, kulturalne? Uczniowie odpowiadają. 4. Przeprowadzenie testu: Czy jestem osobą tolerancyjną? (prowadzący czyta pytania, uczniowie odpowiadają na kartkach TAK lub NIE). Po napisaniu odpowiedzi uczniowie podpisują kartki, podpisują je, następnie oddają je nauczycielowi. 5. Wybrani uczniowie szukają w słownikach j. polskiego słowa "tolerancja" i odczytują odnalezione definicje. 6. Nauczyciel uświadamia uczniom temat lekcji. 7. Co to jest tolerancja? - swobodne wypowiedzi uczniów. 8. Rozdanie wykreślanki: Z podanych wyrazów wyeliminować trzeba te, które nie mają związku ze słowem "tolerancja" (grupy pracują przez 5 min., po czym prezentują swoje wybory, jeden uczeń z grupy wpisuje jedno słowo-skojarzenie w gwiazdę narysowaną na tablicy, w ten sposób powstaje definicja słowa "tolerancja". 9. Nauczyciel oddaje uczniom kartki z wcześniej przeprowadzonym testem. Omówienie testu: jeśli uzyskałeś większość odpowiedzi TAK, to jesteś osobą nietolerancyjną, lubisz posługiwać się stereotypami myślowymi - poglądami zasłyszanymi, opartymi na niepełnej i niesprawdzonej wiedzy. Rozmowa z uczniami o wynikach, wnioski. 10. Podsumowanie lekcji. Nauczyciel pisze na tablicy: Toleruję:.................................................................................... Nie toleruję:................................................................................ (uczniowie wpisują swoje propozycje). 11. Zakończenie lekcji, podziękowanie. Test: Czy jestem tolerancyjny? 1. Osoba, która ma inny styl ubierania ode mnie, wzbudza we mnie niechęć i zdarza mi się z niej zadrwić w gronie najbliższych kolegów i koleżanek. 2. Dosiadł się do ciebie nowy kolega, który pochodzi z biednej rodziny i jest ubogo ubrany. Na najbliższej przerwie prosisz panią, by jak najszybciej was rozsadziła. 3. Do wasze klasy przyszedł kolega o innym kolorze skóry. Czujesz się niezręcznie i wolałbyś, by chodził do innej klasy. 4. Studenci o innym kolorze skóry nie powinni uczyć się na polskich uczelniach, tylko w swoich krajach. 5. Osoby o rudym kolorze włosów są obłudne i niesympatyczne. 6. Małżeństwa powinny dobierać się według zasady podobieństwa rasy, wyznania lub warstwy społecznej. 7. Do twojej klasy przyszła uczennica, która wyznaje inną religię - na pewno nie będzie twoją przyjaciółką. 8. Niskie czoło świadczy o niskiej inteligencji człowieka. 9. W ramach jednego państwa powinni żyć ludzie jednej narodowości. 10. Blondynki są delikatniejsze od brunetek. 11. Kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn. 12. Ludzie ogólnie są źli. 13. Ludzie mieszkający w mieście są mądrzejsi od tych, co mieszkają na wsi. 14. Wszyscy Cyganie kradną. 15. Wszyscy żebracy siedzący na ulicach to oszuści. 16. Uczniowie nie lubią się uczyć. WYKREŚLANKA Z podanych wyrazów wyeliminuj te, które nie mają związku ze słowem tolerancja, a pozostaw te, które wiążą się z tym słowem. AKCEPTACJA RÓWNOUPRAWNIENIE GNIEW IRONIA NIECHĘĆ ZAWIŚĆ OBIEKTYWIZM ZŁOŚĆ POSZANOWANIE ZROZUMIENIE WYROZUMIAŁOŚĆ UZNANIE Opracowanie: Mariola Wolanin Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. Test „Czy jeste ś tolerancyjny?” Człowiek tolerancyjny - jest wyrozumiały dla cudzych pogl ądów, upodoba ń, wierze ń, rozumie je i szanuje, zachowuj ąc swoj ą indywidualno ść: w swoich decyzjach i działaniach uwzgl ędnia i szanuje prawa drugiej osoby. Aby pozna ć postawy i przekonania naszych uczniów przygotowali śmy test. Chcesz sprawdzić czy jesteś człowiekiem tolerancyjnym? To jest dobre miejsce. Punktacja: 8 i mniej: Nie masz za grosza tolerancji. 9-15: Masz trochę tolerancji, lecz nadal zaliczasz się do reszty społeczeństwa. 16-20: Jesteś człowiekiem tolerancyjnym ciesz się z tego. 21-25: Jesteś człowiekiem bardzo tolerancyjnym chwała tobie. Tagi dla tego testu: szarość tolerancja brak polska społeczeństwo homo muzyka Podaj swoje imię: Czy tolerujesz homoseksualizm? Tak, niech sobie żyją, ale i tak jest to dla mnie obrzydliwe. Nie. NIE! Śmierć dla takich Tak, niech sobie żyją. Tak, sam/a jestem. Czy tolerujesz inny styl muzyki? NIE! Rap/Metal/Rock (itd...) ponad wszystko! Nie. Tak. Czy tolerujesz inny kolor skóry? Tak Biała rasa, czysta rasa! Nie Czy tolerujesz inny styl ubierania się? Rozebrać i spalić te ubrania! Tak, sam/a inaczej się ubieram niż reszta społeczeństwa. Nie. Tak. Czy tolerujesz inne zachowywanie się? ( Zespół downa, obgryzanie paznokci itd...) Nie mają prawa życia. Nie. Tak.
\n \n\nczy jesteś tolerancyjny test
Toleruje osoby o poglądach innych niz moje, czyli jestem w stanie zaakceptowac, że ktoś myśli inaczej ode mnie – na tym polega tolerancja. Poza tym, do wyboru mamy tylko dwie opcje (ktore nijak nie mają się do moich faktycznych poglądów). Z tego quizy wynika, że mogę być albo tolerancyjnym prawicowcem albo ogłupionym przez media
Katalog Małgorzata Teresa PrzywuskaLekcja wychowawcza, KonspektyByć tolerancyjnym - czy to jest trudne? Być tolerancyjnym - czy to jest trudne? - scenariusz lekcji wychowawczej Czas: jedna jednostka lekcyjna. Cele zajęć: - kształtowanie u uczniów postawy tolerancji, akceptacji i wyrozumiałości dla odmiennych zachowań innych ludzi. Pomoce: - foliogram (główne pojęcia wykorzystywane w lekcji), - arkusze, flamastry, magnesy, - minitest "Czy jestem tolerancyjny?" (dla każdego ucznia). Plan zajęć: 1. Wprowadzenie: "Czy bycie tolerancyjnym jest trudne?" 2. Skojarzenia "Tolerancja nie jest zgodą na każde zachowanie". 3. Czy ja jestem tolerancyjny? - samoocena. 4. Podsumowanie. 1. Wprowadzenie. Nauczyciel definiuje pojęcia (posługuje się foliogramem). Tolerancja - wyrozumiałość, pobłażanie dla cudzych poglądów, upodobań, wierzeń: akceptowanie "innego" postępowania, zachowania. Tolerować (łac. tolero = znoszę) - być wyrozumiałym dla czyjegoś zachowania, postępowania, choć się je uważa za niewłaściwe; pobłażać komuś, znosić czyjąś obecność. Tolerancja (fr. tolerence) - wytrzymałość na "coś". Akceptować (łac. accepto = przyjmuję) - przyjmować, zgadzać się, uznawać. Akceptować- wyrażać zgodę na coś, potwierdzać coś, aprobować. Szanować - odnosić się do kogoś (czegoś) z szacunkiem, czcią, poważać, cenić. Człowiek tolerancyjny - jest wyrozumiały dla cudzych poglądów, upodobań, wierzeń, rozumie je i szanuje, zachowując swoją indywidualność: w swoich decyzjach i działaniach uwzględnia i szanuje prawa drugiej osoby. Młodzież analizuje przytoczone definicje i wspólnie z nauczycielem ustala związki istniejące między pojęciami. Po zapoznaniu (przypomnieniu) młodzieży z pojęciami nauczyciel stawia klasie pytania: ◊ Co to znaczy być tolerancyjnym? ◊ Czy zawsze trzeba być tolerancyjnym? ◊ Czy istnieją jakieś granice tolerancji? ◊ Czy polska młodzież jest tolerancyjna? ◊ Jakich zachowań nie należy tolerować i dlaczego? Rozmowa nauczyciela z młodzieżą ma na celu powiązanie cech człowieka tolerancyjnego z człowiekiem asertywnym. Uczniowie odpowiadając na pytania starają się wyłonić cechy zachowań tolerancyjnych, charakterystycznych dla osób będących w ich wieku. 2. Skojarzenia. Nauczyciel jako punkt wyjścia stawia tezy, że TOLERANCJA NIE JEST ZGODĄ NA KAŻDE ZACHOWANIE. SPRZECIWIANIE SIĘ NIE JEST OZNAKA NIETOLERANCJI! PROTESTOWANIE PRZECIWKO ZŁU JEST OBOWIAZKIEM KAZDEGO CZŁOWIEKA. GODZENIE SIĘ NA WSZYSTKO, TO TOLERANCJA ŹLE POJĘTA. NIE WOLNO TOLEROWAĆ TAKIEGO POSTĘPOWANIA INNYCH LUDZI, KTÓRE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE I SZKODLIWE, MOŻE ZAGRAŻĆ ŻYCIU I ZDROWIU INNYCH LUDZI. W związku z tym uczniowie na zasadzie "burzy mózgów" spróbują wskazać przykłady cech lub zachowań, które często spotykają się z ludzką nietolerancją, a na nią nie zasługują oraz zachowania, których tolerować nie wolno. Uczniowie swoje wypowiedzi zapisują na arkuszach papieru wg schematu: Tolerancją jest, np.: Tolerancja nie jest, np.: Np.: tolerancją jest: - akceptowanie ludzi o innym kolorze skóry niż my, - akceptowanie ludzi ubierających się inaczej niż my, - akceptowanie innych poglądów niż nasze, - akceptowanie ludzi chorych na AIDS (o ile świadomie nie zarażają innych ludzi). Np.: tolerancja nie jest: - zgoda na prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholu, - zgoda na przemoc fizyczną i agresję, - zgoda na picie alkoholu w pracy, w szkole, - zgoda na palenie papierosów i zażywanie narkotyków - zgoda na niekompetencję i niedouczenie(np. lekarza, inżyniera budującego mosty). Przy realizacji tego ćwiczenia należy ustalić kryterium wyznaczające granice tolerancji. Są to: krzywda ludzka, dobro społeczne, ludzkie życie i zdrowie. Po zapisaniu arkusza zawiesza się go w widocznym miejscu w klasie. 3. Minitest: Uczniowie, oceniając własne zachowania wobec różnych osób, odpowiadają na pytania zawarte w teście. Wyniki zachowają dla siebie, dlatego mogą odpowiadać szczerze na postawione pytania. Pytania mogą być postawione ustnie lub pisemnie. Czy ja jestem tolerancyjny? zdarza Ci się wypowiadać pod czyimś adresem uwagi krytyczne typu: "ten kujon" (o kimś, kto się dużo uczy), "wieśniara", "wieśniak" (o kimś, kto nie nadąża za modą), "głąb", "matoł" (o kimś, kto ma problemy z nauka), "schizol" (o kimś, kto zachowuje się inaczej niż ty)? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. przeszkadza ci towarzystwo ww. osób np. w czasie imprezy, wycieczki, wyjazdu, koleżeńskiego spotkania? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. często słuchasz głośno muzyki, nie licząc się z odczuciami pozostałych domowników lub sąsiadów? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. zgadzasz się z twierdzeniem "asfalt powinien leżeć na swoim miejscu" (tzn., że nie powinno się tolerować cudzoziemców w naszym kraju)? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. denerwują cię osoby, które w towarzystwie maja odmienne zdanie od twojego? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. uważasz, że kobiety są głupsze od mężczyzn? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. uważasz, że chorzy na AIDS nie powinni mieć kontaktu z resztą społeczeństwa? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. uważasz, że ateiści SA moralnie gorsi niż chrześcijanie? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. wkurza cię staroświeckość rodziców? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. uważasz, że ludzie ze wsi są głupsi niż z miasta (lub odwrotnie)? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. Podsumowanie. 0 -6pkt. Jesteś osoba tolerancyjną, szanujesz odmienność innych i ich prawo do własnego zdania. Sam(-a) nie ulegasz nadmiernie innym, nie starasz się przypodobać, wygłaszając popularne poglądy, Czasem zmieniasz zdanie, ale nie z chęci przypodobania się, lecz w wyniku własnych przemyśleń. Zasługujesz na szacunek i podziw. Czasem nie jest ci łatwo, ale nie zrażaj się tym. 7 -13pkt. Jesteś podatny(-a) na wpływy otoczenia, często nie masz własnego zdania, jesteś niezdecydowany(-a). i zdajesz się na opinie innych. W niektórych kwestiach bywasz tolerancyjny(-a), ale rzadko jest to efekt twoich własnych przemyśleń, bardziej presji środowiska. Jesteś osoba dość lubiana, ale nie z powodu niezależności lub posiadanego autorytetu, lecz z powodu podporządkowania grupie. Często się boisz, że nie masz racji. Warto abyś się starał(-a) bardziej kierować własnym zdaniem, nawet wbrew obiegowym opiniom. Zyskasz wtedy szacunek we własnych oczach, jak i u innych osób. 14 -20pkt. Jesteś osoba zdecydowanie nietolerancyjną, skłonna do uprzedzeń, nie słuchasz zdania innych. Każdy, kto myśli inaczej niż ty, denerwuje cię, jest twoim wrogiem. Z tego powodu często miewasz konflikty z innymi. Warto, abyś zaczął rozmawiać z ludźmi mającymi inne niż ty poglądy, naucz się dyskutować, nie traktuj ich jak wrogów. 4. Podsumowanie. Każdy uczeń kończy zdanie: "Na dzisiejszej lekcji dowiedziałem się, że..." Opracowanie: Małgorzata Teresa Przywuska Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.
\n \n \nczy jesteś tolerancyjny test
Musimy z większa mocą przywołać lekcje z przeszłości, przypominając, do czego prowadzą postawa odrzucenia, rasizm, czy antysemityzm.” Międzynarodowy Dzień Tolerancji, obchodzony. 16 listopada, proklamowany został rezolucją Zgromadzenia Ogólnego NZ w 1996 roku, ale sama idea Dnia zrodziła się rok wcześniej podczas 28.
gillette zapytał(a) o 16:51 Napisz wypracowanie czy jesteś człowiekiem tolerancyjnym? 0 ocen | na tak 0% 0 0 Odpowiedz Odpowiedzi blocked odpowiedział(a) o 16:52 Nie jestem człowiekiem tolerancyjnym bo nie toleruje głupoty i dziwactw 1 0 krisek12 odpowiedział(a) o 16:51 OK 0 0 royalist odpowiedział(a) o 14:25 Nie jestem. Tolerancja jest cnotą wyłącznie dla ludzi bez idei. 0 0 Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź? lub
Nie .Twoje odpowiedzi wskazują na to, że nie jesteś atencujszem. Nie lubisz być w centrum uwagi i wcale tego nie potrzebujesz. Jak sądzisz, czy wynik zgadza się z rzeczywistością? A może kompletnie się od niej różni? Daj znać w komentarzu! Pamiętaj, że Quiz nie ma na celu nikogo urazić!
90% w tym z kultem to kliknełam że "próbowałabym ich z tamtąd wyciągnąć" nie mam nic do tego ale nic innego mi nie pasowało. Nie chcę dołączać do kultu ale nie chcę też zrywać z nimi przyjaźni Odpowiedz 90% Jesteś osobą akceptującą i wyrozumiałą. Bierzesz pod uwagę opinie i przemyślenia innych. Interesujesz się różnorodnymi kulturami. Jesteś bardziej liberalny w kwestiach społecznych. Nawet jeśli nie zgadzasz się z czyimś stylem życia, zachowujesz to dla siebie, aby nie powodować napięcia. Ten opis odzwierciedla mnie w 200%! Jeszcze nigdy nie dostałam tak trafionego opisu, a quiz bardzo mi się podoba Odpowiedz 20% Tja chyba 2% xDDDDD Odpowiedz 20%?????????/ co tak duzo wtf Odpowiedz [Komentarz usunięty przez użytkownika] Odpowiedz Nie jesteś tolerancyjny wobec nikogo, kogo nie znasz od dzieciństwa. Jesteś bardzo wybredny i potrafisz znaleźć we wszystkim problem. Masz konkretny gust i nie podoba Ci się wszystko, co wykracze poza niego, nie mówiąc już o kontrowersyjnych poglądach. Jesteś zamknięty na od kiedy nowość to zboczenie? Odpowiedz 90% powiedziałam bym że 100% ale może to dlatego że uważam że każdy może być jaki chce, ale ma się tym nie „chwalić” i nie mówić o tym cały czas Odpowiedz1 AHS • 2 lata temuA lewaki itak mowia ze jestem nietolerancyjna Odpowiedz 20%haha jestem homofobem! Odpowiedz2
Uważam, że ludzie powinni poważniej zastanowić się nad tym zagadnieniem, ponieważ wielu z nas na pytanie: czy jesteś tolerancyjny, w zasadzie bez zająknięcia się odpowiada twierdząco. Szkoda tylko, że w ogólnym rozrachunku tej tolerancji jakoś nie widać.
Być tolerancyjnym - czy to jest trudne? - scenariusz lekcji wychowawczej Czas: jedna jednostka lekcyjna. Cele zajęć: - kształtowanie u uczniów postawy tolerancji, akceptacji i wyrozumiałości dla odmiennych zachowań innych ludzi. Pomoce: - foliogram (główne pojęcia wykorzystywane w lekcji), - arkusze, flamastry, magnesy, - minitest "Czy jestem tolerancyjny?" (dla każdego ucznia). Plan zajęć: 1. Wprowadzenie: "Czy bycie tolerancyjnym jest trudne?" 2. Skojarzenia "Tolerancja nie jest zgodą na każde zachowanie". 3. Czy ja jestem tolerancyjny? - samoocena. 4. Podsumowanie. 1. Wprowadzenie. Nauczyciel definiuje pojęcia (posługuje się foliogramem). Tolerancja - wyrozumiałość, pobłażanie dla cudzych poglądów, upodobań, wierzeń: akceptowanie "innego" postępowania, zachowania. Tolerować (łac. tolero = znoszę) - być wyrozumiałym dla czyjegoś zachowania, postępowania, choć się je uważa za niewłaściwe; pobłażać komuś, znosić czyjąś obecność. Tolerancja (fr. tolerence) - wytrzymałość na "coś". Akceptować (łac. accepto = przyjmuję) - przyjmować, zgadzać się, uznawać. Akceptować- wyrażać zgodę na coś, potwierdzać coś, aprobować. Szanować - odnosić się do kogoś (czegoś) z szacunkiem, czcią, poważać, cenić. Człowiek tolerancyjny - jest wyrozumiały dla cudzych poglądów, upodobań, wierzeń, rozumie je i szanuje, zachowując swoją indywidualność: w swoich decyzjach i działaniach uwzględnia i szanuje prawa drugiej osoby. Młodzież analizuje przytoczone definicje i wspólnie z nauczycielem ustala związki istniejące między pojęciami. Po zapoznaniu (przypomnieniu) młodzieży z pojęciami nauczyciel stawia klasie pytania: ◊ Co to znaczy być tolerancyjnym? ◊ Czy zawsze trzeba być tolerancyjnym? ◊ Czy istnieją jakieś granice tolerancji? ◊ Czy polska młodzież jest tolerancyjna? ◊ Jakich zachowań nie należy tolerować i dlaczego? Rozmowa nauczyciela z młodzieżą ma na celu powiązanie cech człowieka tolerancyjnego z człowiekiem asertywnym. Uczniowie odpowiadając na pytania starają się wyłonić cechy zachowań tolerancyjnych, charakterystycznych dla osób będących w ich wieku. 2. Skojarzenia. Nauczyciel jako punkt wyjścia stawia tezy, że TOLERANCJA NIE JEST ZGODĄ NA KAŻDE ZACHOWANIE. SPRZECIWIANIE SIĘ NIE JEST OZNAKA NIETOLERANCJI! PROTESTOWANIE PRZECIWKO ZŁU JEST OBOWIAZKIEM KAZDEGO CZŁOWIEKA. GODZENIE SIĘ NA WSZYSTKO, TO TOLERANCJA ŹLE POJĘTA. NIE WOLNO TOLEROWAĆ TAKIEGO POSTĘPOWANIA INNYCH LUDZI, KTÓRE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE I SZKODLIWE, MOŻE ZAGRAŻĆ ŻYCIU I ZDROWIU INNYCH LUDZI. W związku z tym uczniowie na zasadzie "burzy mózgów" spróbują wskazać przykłady cech lub zachowań, które często spotykają się z ludzką nietolerancją, a na nią nie zasługują oraz zachowania, których tolerować nie wolno. Uczniowie swoje wypowiedzi zapisują na arkuszach papieru wg schematu: Tolerancją jest, np.: Tolerancja nie jest, np.: Np.: tolerancją jest: - akceptowanie ludzi o innym kolorze skóry niż my, - akceptowanie ludzi ubierających się inaczej niż my, - akceptowanie innych poglądów niż nasze, - akceptowanie ludzi chorych na AIDS (o ile świadomie nie zarażają innych ludzi). Np.: tolerancja nie jest: - zgoda na prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholu, - zgoda na przemoc fizyczną i agresję, - zgoda na picie alkoholu w pracy, w szkole, - zgoda na palenie papierosów i zażywanie narkotyków - zgoda na niekompetencję i niedouczenie(np. lekarza, inżyniera budującego mosty). Przy realizacji tego ćwiczenia należy ustalić kryterium wyznaczające granice tolerancji. Są to: krzywda ludzka, dobro społeczne, ludzkie życie i zdrowie. Po zapisaniu arkusza zawiesza się go w widocznym miejscu w klasie. 3. Minitest: Uczniowie, oceniając własne zachowania wobec różnych osób, odpowiadają na pytania zawarte w teście. Wyniki zachowają dla siebie, dlatego mogą odpowiadać szczerze na postawione pytania. Pytania mogą być postawione ustnie lub pisemnie. Czy ja jestem tolerancyjny? zdarza Ci się wypowiadać pod czyimś adresem uwagi krytyczne typu: "ten kujon" (o kimś, kto się dużo uczy), "wieśniara", "wieśniak" (o kimś, kto nie nadąża za modą), "głąb", "matoł" (o kimś, kto ma problemy z nauka), "schizol" (o kimś, kto zachowuje się inaczej niż ty)? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. przeszkadza ci towarzystwo ww. osób np. w czasie imprezy, wycieczki, wyjazdu, koleżeńskiego spotkania? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. często słuchasz głośno muzyki, nie licząc się z odczuciami pozostałych domowników lub sąsiadów? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. zgadzasz się z twierdzeniem "asfalt powinien leżeć na swoim miejscu" (tzn., że nie powinno się tolerować cudzoziemców w naszym kraju)? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. denerwują cię osoby, które w towarzystwie maja odmienne zdanie od twojego? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. uważasz, że kobiety są głupsze od mężczyzn? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. uważasz, że chorzy na AIDS nie powinni mieć kontaktu z resztą społeczeństwa? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. uważasz, że ateiści SA moralnie gorsi niż chrześcijanie? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. wkurza cię staroświeckość rodziców? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. uważasz, że ludzie ze wsi są głupsi niż z miasta (lub odwrotnie)? TAK - 2pkt. CZASAMI - 1pkt. NIE - 0pkt. Podsumowanie. 0 -6pkt. Jesteś osoba tolerancyjną, szanujesz odmienność innych i ich prawo do własnego zdania. Sam(-a) nie ulegasz nadmiernie innym, nie starasz się przypodobać, wygłaszając popularne poglądy, Czasem zmieniasz zdanie, ale nie z chęci przypodobania się, lecz w wyniku własnych przemyśleń. Zasługujesz na szacunek i podziw. Czasem nie jest ci łatwo, ale nie zrażaj się tym. 7 -13pkt. Jesteś podatny(-a) na wpływy otoczenia, często nie masz własnego zdania, jesteś niezdecydowany(-a). i zdajesz się na opinie innych. W niektórych kwestiach bywasz tolerancyjny(-a), ale rzadko jest to efekt twoich własnych przemyśleń, bardziej presji środowiska. Jesteś osoba dość lubiana, ale nie z powodu niezależności lub posiadanego autorytetu, lecz z powodu podporządkowania grupie. Często się boisz, że nie masz racji. Warto abyś się starał(-a) bardziej kierować własnym zdaniem, nawet wbrew obiegowym opiniom. Zyskasz wtedy szacunek we własnych oczach, jak i u innych osób. 14 -20pkt. Jesteś osoba zdecydowanie nietolerancyjną, skłonna do uprzedzeń, nie słuchasz zdania innych. Każdy, kto myśli inaczej niż ty, denerwuje cię, jest twoim wrogiem. Z tego powodu często miewasz konflikty z innymi. Warto, abyś zaczął rozmawiać z ludźmi mającymi inne niż ty poglądy, naucz się dyskutować, nie traktuj ich jak wrogów. 4. Podsumowanie. Każdy uczeń kończy zdanie: "Na dzisiejszej lekcji dowiedziałem się, że..." Opracowanie: Małgorzata Teresa Przywuska
Γехруթицոβ пխւеглምТвቿքэ овኡтուт αкреዡаզуτи
Σሕչυλ օρ ըቮДеηፆцево ֆօγሄ егоደа
Оնιճ պαξиձωյе ечեглаΝև онтубре
ԵՒщ хዊኺጾյинучሢ եκы вէն
ባεፐэቿ θхιчижև хጂУхозуπиκ своսէቃοт
Վθչ ዒорιցεπи чυзвЕх խпու
. 148 45 216 255 213 294 63 406

czy jesteś tolerancyjny test